Weekend na drogach Warmii i Mazur

0
235

W miniony weekend (19-21.08.2022r.) na drogach Warmii i Mazur doszło do 9 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 150 kolizji i ujawnili 32 nietrzeźwych kierujących.

Do potrącenia pieszej doszło na przejściu dla pieszych w Giżycku. W tym zdarzeniu sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili już jego dane, teraz wyjaśnią szczegółowo moment potrącenia kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych i w końcowej fazie przejścia została potrącona przez osobówkę. Na szczęście nie doznała poważnych obrażeń ciała. Brakiem wyobraźni wykazał się 20 – letni kierowca, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie postanowił prowadzić auto. Kierowca jechał z 3 pasażerami. W miejscowości Grajwo gm. Giżycko uderzył w przydrożne drzewo. Jedna z pasażerek została przewieziona do szpitala w Giżycku.

W Zalewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jak się okazało to nie było jedyne przewinienie 46-latka. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem oraz jeździł nim mając 1,3 promila alkoholu w organizmie.

O kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym policjanci zostali poinformowani przez ratowników medycznych. Jak ustalili, karetką wieziony był rowerzysta, który znajdując się pod znacznym działaniem alkoholu wywrócił się na rowerze i doznał urazu głowy. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, dodatkowo od 35-latka została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie.

W sobotę (20.08.2022r.) przed godziną 15:00 w Ornecie policjanci skontrolowali 71-letniego kierowcę motoroweru. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Motorower, którym jechał mieszkaniec gminy Lidzbarka Warmińskiego został przekazany osobie wskazanej. Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Przed sądem odpowie także nietrzeźwy kierujący 55-latek z gminy Lidzbark Warmiński, który w minioną sobotę kierował ciągnikiem rolniczym. Badanie na stan trzeźwości wykazało ponad 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

BRAK KOMENTARZY