Drogowe podsumowanie weekendu

0
313

W miniony weekend policjanci z naszego regionu pracowali na miejscu 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali również 118 kolizji. Niestety nie zabrakło osób, które wsiadły za kierownice swoich pojazdów pomimo wcześniej wypitego alkoholu. 

W niedzielę (12.11.23 r.) o godz. 8 pod Braniewem , doszło do zdarzenia drogowego, gdzie 43-letni mieszkaniec gminy Lelkowo, kierując osobową skodą, na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn zjechał na prawe pobocze, otarł się o drzewo, a następnie zatrzymał się na lewym poboczu. Kierujący podróżował sam. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Elblągu.

W sobotę (11.11.2023 r.) w Ornecie na ul. Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierującego audi. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. Samochód, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych, miał za to niesprawne podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Mężczyzna stracił prawo jazdy, policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny osobowego audi.

W niedzielę (12.11.2023 r.) o godzinie 11 w Miłogórzu policjanci kontrolowali jadącego drogą krajową nr 51 rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało ponad 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

Rower, którym jechał mężczyzna przekazano trzeźwej osobie wskazanej. Ta przejażdżka kosztowała 49-latka 1000 zł, ponieważ mandatem właśnie w takiej wysokości został on ukarany.

Tego samego dnia w Ornecie na ul. Żelaznej policjanci kontrolowali 50-letniego kierującego mercedesem, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a pojazd, którym jechał przekazali trzeźwej osobie wskazanej. Kierujący odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (12.11.2023 r.) policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Wielbark 68-letnią motorowerzystkę, której styl jazdy wskazywał na to, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości kobiety funkcjonariusze otrzymali wynik prawie pół promila alkoholu w organizmie. Wobec kierującej Rometem prowadzone są czynności w związku z popełnionym wykroczeniem kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Kolejnym kierującym pod działaniem alkoholu okazał się mieszkaniec gminy Pasym, który w miejscowości Michałki w niedzielne popołudnie (12.11.2023 r.) spowodował zdarzenie drogowe.

64-latek wjechał samochodem osobowym w ogrodzenie posesji. Mężczyzna w trakcie badania alkomatem „wydmuchał” prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia i przewieźli do komendy w Szczytnie, gdzie zostaną przeprowadzone czynności z jego udziałem.

BRAK KOMENTARZY