Adam Ołdakowski zastąpi w Sejmie Jerzego Wilka

0
914
Sala posiedzeń plenarnych Sejmu RP

PiS będzie miał w Sejmie nowego posła. Będzie nim Adam Ołdakowski, który wcześniej już trzykrotnie zasiadał w sejmowych ławach. Będzie reprezentował okręg elbląski. Zastąpi zmarłego Jerzego Wilka.

W związku ze śmiercią posła PiS z okręgu elbląskiego Jerzego Wilka mandat poselski po nim obejmie Adam Ołdakowski. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobył on kolejną liczbę głosów – 5886. Procedurę powołania Ołdakowskiego do pracy w Sejmie będzie przeprowadzała Kancelaria Sejmu. – Oczywiście, że przyjmę mandat po śp. Jurku Wilku. Bardzo mi przykro z powodu Jego śmierci, ale pracować trzeba dalej. Przyjmę mandat, jestem gotowy do pracy w Sejmie od zaraz – powiedział PAP Adam Ołdakowski.

Adam Ołdakowski jest rolnikiem, prowadzi gospodarstwo pod Bartoszycami. Ma doświadczenie parlamentarne, bo zasiadał w Sejmie w IV, V i VIII kadencji. Po raz pierwszy mandat posła uzyskał z list Samoobrony. W czasie, gdy uzyskał mandat posła miał być sądzony za udział w nielegalnej okupacji Urzędu Wojewódzkiego. Postępowanie karne w tej sprawie zostało w 2002 r. warunkowo umorzone przez sąd rejonowy w Olsztynie.

W wyborach w 2005 r. po raz drugi został posłem uzyskując w wyborach 7488 głosów . Zasiadał w Komisji Obrony Narodowej, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa i Komisji Polityki Społecznej. Od lipca do listopada 2007 r. był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu jako kandydat bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 r. z ramienia tej partii został wybrany do sejmiku warmińsko-mazurskiego. W 2015 r. jako członek PiS uzyskał mandat posła VIII kadencji.

BRAK KOMENTARZY