Wracają teatr i planetarium

0
190

Kolejne instytucje kultury szykują się do powrotu. Jeszcze przed końcem miesiąca, po pandemicznych obostrzeniach, ponownie będzie można odwiedzić Planetarium oraz Teatr Lalek.

Biblioteki, galerie sztuki, muzea – te instytucje można od niedawna ponownie odwiedzać w Olsztynie.

Ostatni weekend maja (29-30) to czas, gdy ponownie na scenie – i to na żywo – zaprezentują się aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. Na dużej scenie premiera spektaklu “Miłość”, który powstał na podstawie książki Astrid Desbordes oraz Pauline Martin. Dodatkowo na scenę powrócą “Mamu-Ty” oraz “Trzy świnki”. – Ze względu na to, że pandemia uniemożliwiła nam wystawianie spektakli podjęliśmy decyzję o przedłużeniu pracy Olsztyńskiego Teatru Lalek do 11 lipca – mówi dyrektor instytucji, Andrzej Bartnikowski.

Przed przerwą wystawione zostaną także “Fru-Fru”, “Przygody Sindbada Żeglarza” oraz Kabaret Lalecznych Halabardników. Dla starszych widzów przygotowywany jest monodram “Lot”. Wcześniej, bo już w najbliższy piątek (21 maja) swoich gości podejmie Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. – W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego, zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zasad, które wdrożyliśmy, aby można było bezpiecznie korzystać z przygotowanych atrakcji – mówi dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.

Obserwatorium Astronomiczne przy ul. Żołnierskiej zaplanowało sześć “wejść” do swojego obiektu dziennie. Natomiast na taras widokowy jednocześnie będzie mogło wejść pięć osób i przebywać tam do pół godziny. W planetarium przy al.Piłsudskiego udostępniona będzie połowa miejsc w sali projekcyjnej.

BRAK KOMENTARZY