Prezydent Piotr Grzymowicz rezygnuje z wyborów. Poparł Roberta Szewczyka

0
285
Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna i Jerzy Roman, Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Olsztynie.

Piotr Grzymowicz nie będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach na prezydenta Olsztyna. Polityk poinformował o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jednocześnie Grzymowicz przekazał swoje poparcie Robertowi Szewczykowi, obecnemu przewodniczącemu rady miasta.

Piotr Grzymowicz, który od dwóch kadencji rządzi Olsztynem, był niemal pewnym kandydatem w kwietniowych wyborach. Kilka dni temu zgłosił w PKW swój komitet wyborczy. Dziś poinformował, że rezygnuje ze startu, a swoje poparcie przekazuje Robertowi Szewczykowi, który jest kandydatem Platformy Obywatelskiej.

-15 lat mojej prezydentury to okres wytężonej pracy. Jestem przekonany, że pracy owocnej. Dzisiaj stanąłem przed wyborem. Uznałem, że miałem za mało czasu dla mojej rodziny. Nigdy nie bałem się pracy, ale uważam, że nadszedł czas na młode osoby – potrzebne są zmiany zauważył prezydent Piotr Grzymowicz.

Robert Szewczyk dziękował za to poparcie.

-To moment, kiedy możemy podziękować za te wszystkie lata. Każdego dnia widzimy, że Olsztyn się zmienił. Nie będzie łatwo dorównać temu dorobkowi. Bardzo dziękuję za to poparcie. Jest ono dla mnie bardzo ważne – stwierdził kandydujący na prezydenta Robert Szewczyk.

Koleją osobą, która do tej pory oficjalnie zgłosiła swój start na fotel pezydenta Olsztyna jest Mirosław Arczak. Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w mediach swój start potwierdzili też Czesław Jerzy Małkowski, oraz Tomasz Owsianik.

ŹRÓDŁO: Radio Olsztyn

BRAK KOMENTARZY