Pobił i okradł mężczyznę na wózku inwalidzkim

0
330

Na 2 miesiące do aresztu trafił 37-letni mieszkaniec Nidzicy. Mężczyzna pobił i okradł 51-letniego mężczyznę z niepełnosprawnością ruchową. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju, do którego doszło nocą z 2 na 3 marca 2024 r. w jednym z garaży na terenie miasta. 51-letni zgłaszający poruszający się na wózku inwalidzkim oświadczył, że znany mu mężczyzna przewrócił go, pobił, ukradł telefon, dokumenty i pieniądze powodując straty na łączną kwotę 1300 zł. Policjanci po otrzymaniu informacji  zajęli się sprawą, Funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu sprawcy i we wtorek (05.03.2024 r.) zatrzymali 37-letniego  mężczyznę.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mieszkańcowi Nidzicy zarzutów. W czwartek (07.03.2024 r.) sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Za dokonanie rozboju, uszkodzenie czynności ciała i posługiwanie się dokumentem innej osoby. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY