Znęcał się nad żoną

0
261

65-letni mężczyzna poniesie konsekwencje swoich czynów, ponieważ jego żona opowiedziała policjantom o tym, czego doświadczyła.

Przemoc fizyczna i psychiczna, których doświadczają osoby pokrzywdzone, są trudnymi do opowiedzenia sytuacjami. Zwłaszcza jeżeli stosują ją członkowie rodziny, którzy są osobami najbliższymi.

Policjanci interweniowali w niedzielę (07.04.2024 r.) po godzinie 18:00 w jednym z domów, znajdującym się na terenie gminy Dźwierzuty. Kobieta opowiedziała mundurowym o tym, jak jest traktowana przez swojego męża. 65-latek znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna kierował wobec pokrzywdzonej wyzwiska, szarpał i uderzał ją. W przeszłości prowadzona była procedura Niebieskiej Karty, a także zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz zbliżania się do kobiety, w związku z wcześniejszymi incydentami. 65-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa znęcania się nad osobą najbliższą. Ponadto Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował kolejny środek zapobiegawczy wobec mężczyzny w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawca przestępstwa z art. 207 Kodeksu Karnego podlega karze do 5 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY