Zawody motocrossowe w Mrągowie

0
2945

W niedzielę 22 kwietnia 2018 odbyła się II Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej oraz II Runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie. Organizatorem imprezy było Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży.

Dużym osiągnięciem organizatorów jest z pewnością fakt, że ten stosunkowo nowy – funkcjonujący od czterech lat – obiekt gości już zawody rangi mistrzostw strefy. Sukcesywnie modernizowany i poprawiany pod kątem zarówno bezpieczeństwa, komfortu jazdy, jak też zapewnienia widowiskowej rozrywki widzom nabiera coraz korzystniejszego kształtu, dzięki tym zmianom oraz twardej nawierzchni mogliśmy oglądać bardzo szybkie, dynamiczne i naprawdę ekscytujące wyścigi.

Wadą twardego toru są niestety poważniejsze konsekwencje upadków niż przy lądowaniu na miękkim gruncie. Dużym plusem dla organizatorów było niewątpliwie zapewnienie atrakcyjnych i przydatnych nagród – zawodników bardzo cieszył fakt, że miejsce na podium gwarantowało tym razem coś więcej niż puchar i satysfakcję.

Chętnych do ścigania się nie zabrakło, zjawili się w liczbie niemal 120 osób, nie tylko z Polski ale też z Rosji i Białorusi. Zagraniczni goście stworzyli bardzo silną konkurencję dla miejscowych motocrossowców, co widać po wynikach.

W klasie MX65 wygrał #94 Mieszko Polnar (Gdański Auto Moto Klub), drugie miejsce zajął Białorusin #606 Yahor Shatokhin, a trzecie #291 Filip Pawłowski (KM Wisła Chełmno).

W MX85 na szczycie podium stanął #728 Kiryl Kadorkin (Białoruś), a jako drugi dojechał świetny zawodnik Moto Klubu Lidzbark Warmiński #77 Paskal Myhan, trzeci był jego kolega z klubu #115 Jakub Hanusz

Podczas wyścigu MX Kobiet byliśmy świadkami niesamowicie ekscytującego pojedynku, który stoczyły #10 Julia Jarmołkowicz    (Człuchowski AutoMotoKlub) i #67 Weronika Obiała (WKM Więcbork). Zaciętą walkę, która trwała dosłownie do ostatniego metra przed metą ostatecznie wygrała zawodniczka z Człuchowa, na trzecim miejscu uplasowała się #64 Julia Malinowska (NKM Siemiatycze).

Najlepszy pośród zawodników klasy MX2C okazał się Rosjanin #121 Sergey Bescherevnykh natomiast drugie miejsce należało do #115 Martino Boggeroz Motoklubu Orneta, a trzecie zajął #41 Marek Niepiekło (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

W klasie MX1C prosto po zwycięstwo i daleko przed konkurentami pojechał #94 Tomasz Lango z Motoklubu Orneta, za nim był #207 Adrian Matwij (KM MX BANDA), a na trzecim miejscu #565 Patryk Ćwikliński (LKS Jastrząb Lipno).

W wyścigu połączonych tradycyjnie MX Junior i MX Open klasę pokazał zawodnik Motoklubu Olsztyn #222 Cezary Lewko, nie tylko wygrywając wśród Juniorów, ale też zdobywając w drugim biegu holeshot. Za nim uplasowali się #729 Artsiom Sazanavets (Białoruś) i #94 Jakub Baranowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

Wśród zawodników MX Open najlepiej pojechał #22 Michał Krech (Człuchowski AutoMotoKlub), drugie miejsce zajął #83 Dawid Mroczek (Moto Klub Lidzbark Warmiński), a trzecie #252 Mateusz Tkaczyk   (LKS Jastrząb Lipno)

Zwycięstwo MX B należało i tym razem do niepokonanego jak dotąd #112 Marcina Szczepańskiego (KM MX BANDA), druga pozycja przypadła #22 Adrianowi Marciniakowi (LKS Jastrząb Lipno), natomiast trzeci dojechał, będący w coraz lepszej formie, #95 Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta).

Wyścig MX Masters zakończył się zwycięstwem #90 Dariusza Strzeleckiego (Motorsport Team Toruń) zdobywcą drugiego miejsca został #996 Krzysztof Dziadko (AMK Drwęca Ostróda), natomiast trzecią pozycję objął #88 Marcin Kawczyński (LKS Jastrząb Lipno).