Zawieszone kursowanie linii tramwajowych w Olsztynie

0
824
Nowa, olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad sześć kilometrów podwójnego torowiska

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, informuje że w dniach 16 – 17 listopada 2019 r. (sobota-niedziela), w związku z przystąpieniem do kolejnego etapu prac naprawczych torowiska tramwajowego, polegającego na regeneracji szyn w rejonie skrzyżowań Kościuszki/Piłsudskiego oraz Kościuszki/Żołnierska, całkowicie zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 1, 2 i 3.

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza Z-1 i Z-2 kursująca po trasie linii tramwajowych, zgodnie z rozkładem jazdy wywieszonym na przystankach. Linia zastępcza Z-3 nie będzie uruchamiana. Uwaga: nie wszystkie przystanki tramwajowe mają swoje odpowiedniki na trasie autobusowych linii zastępczych Z-1 i Z-2. Dotyczy to przystanków:

  • Pstrowskiego-Sikorskiego w kierunku krańca „Kanta” (najbliższe przystanki dla linii Z-1 i Z-2 – „Szpital Wojewódzki” oraz „Dywizjonu 303”);
  • Auchan w kierunku krańców „Wysoka Brama”/„Dworzec Główny” (najbliższy przystanek dla linii Z-1 i Z-2 – „Galeria Warmińska” na wysokości Szkoły Podstawowej nr 25);
  • Szpital Wojewódzki w kierunku krańców „Wysoka Brama”/„Dworzec Główny” (najbliższy przystanek dla linii Z-1 i Z-2 – „Skwer Wakara”).

Ponadto, w rejonie prowadzonych prac naprawczych, autobusy komunikacji miejskiej poruszać się będą po pasach ruchu przeznaczonych dla pojazdów indywidualnych. Tym samym, zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku “Skwer Wakara”, zlokalizowanego na trambuspasie na ul. Kościuszki w obu kierunkach. Uruchomione zostaną przystanki tymczasowe “Skwer Wakara”, zlokalizowane przy pasach ruchu dla pojazdów indywidualnych, na wysokości stałych przystanków.

BRAK KOMENTARZY