„Zatorze w kolorze” w Elblągu

0
306

Zakończyły się prace, związane z powstaniem muralu na jednym z budynków ZBK, przy ul. Skrzydlatej. Mural powstał z inicjatywy młodzieży, skupionej
w Europejskim Korpusie Solidarności, w ramach projektu „Zatorze w kolorze”. 

W uroczystej prezentacji muralu, połączonej z festynem dla mieszkańców budynku, uczestniczył wiceprezydent Michał Missan.

– Bardzo dziękuję młodzieży oraz ich opiekunom za inicjatywę pokolorowania przestrzeni, zaangażowanie i aktywizację lokalnej społeczności. Street art, którego jednym z rodzajów jest właśnie mural, jest coraz bardziej popularny. Sztuka ta budzi czasem kontrowersje i mieszane uczucia. Wizje artystów spotykają się z różnym odbiorem. Ale na tym to polega. Mural, który powstał na budynku ZBK przy ul. Skrzydlatej jest pilotażowym przedsięwzięciem. Teraz będziemy chcieli poznać opinie mieszkańców na ten temat. Jeżeli będą one pozytywne, to wyrazimy zgodę na pomalowanie kolejnych budynków. Wspólnie z organizatorami tego przedsięwzięcia będziemy także chcieli skonsultować projekty, które zostały przygotowane. Wiem, że niektóre ich elementy budzą zastrzeżenia, dlatego warto przeanalizować je jeszcze z mieszkańcami i radnymi – mówił wiceprezydent Elbląga Michał Missan w trakcie uroczystego odsłonięcia muralu.

BRAK KOMENTARZY