Zagadkowa kolizja na terenie powiatu oleckiego

0
284

Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, gdzie poszkodowany okazał się być nietrzeźwy, a rzekomy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Teraz dokładne okoliczności kolizji wyjaśniają oleccy funkcjonariusze.

We wtorek 27 września około godz. 19:00 dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Dąbrowskie. Pracujący na miejscu policjanci uzyskali informację, z których wynikało, że kierujący motorowerem 51- latek podczas jazdy zasygnalizował zamiar skrętu w lewo, zaczął manewr i nagle poczuł uderzenie w lewy bok, po czym przewrócił się.

W skutek tego zderzenia mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Rzekomym sprawcą tego zdarzenia miał być kierujący samochodem osobowym, który zbiegł z miejsca. O całym fakcie mężczyzna poinformował swojego syna, który to zawiadomił służby ratunkowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu nie ujawnili śladów mogących świadczyć o udziale innego pojazdu w tym zdarzeniu. Natomiast w trakcie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. 51- latek został poddany badaniu alkotestem, które wykazało stan nietrzeźwości, a wynik wskazany przez urządzenie to blisko 2 promile. Mężczyzna przyznał się, że kilka godzin wcześniej spożywał alkohol, ale pomimo tego wsiadł na motorower, bo chciał wrócić do swojego miejsca zamieszkania.

Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane przez oleckich funkcjonariuszy.

BRAK KOMENTARZY