Zaatakował kijem bejsbolowym

0
246

Policjanci z Biskupca wyjaśnili okoliczności rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. 35-latek miał przy użyciu kija bejsbolowego zaatakować pokrzywdzonego, zabrać mu pieniądze, a następnie wraz z 22-latkiem mieli odjechać autem. 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Biskupcu wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło na początku lutego (05.02.2024) w centrum miasta. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że tego dnia miało dojść do awantury między dwoma mężczyznami, którzy znali się jedynie z widzenia.

Po kilku godzinach 35-latek podróżując autem wraz z pewnym 22-latkiem, zauważył pokrzywdzonego w centrum Biskupca – wyszedł z pojazdu i przy użyciu kija bejsbolowego nagle zaatakował 36-latka. Następnie agresor zabrał pokrzywdzonemu saszetkę z zawartością dokumentów i gotówkę w kwocie 3600 złotych. Po chwili 35 i 22-latek mieli odjechać autem w nieznanym kierunku. 36-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wpadli na trop 22-latka, którego zatrzymali na terenie Biskupca. Podczas przeszukania mężczyzny i zajmowanego przez niego mieszkania znaleziono zawiniątka z zielonym suszem roślinnym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana, którą przekazano do badań laboratoryjnych. W dalszym ciągu były prowadzone poszukiwania za drugim mężczyzną. Policjanci analizując każdy trop ustali, że 35-latek ukrywał się na terenie Szczytna. Doszło do jego zatrzymania.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 20 lat pozbawienia wolności.

Z kolei 22-latek odpowie za pomocnictwo. Nie uniknie on również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Biskupcu, sąd wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

BRAK KOMENTARZY