Wypadki, kolizje i pijani kierowcy

0
630

W miniony weekend na drogach Warmii i Mazur doszło do 6 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 5 osób zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 114 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 26 nietrzeźwych kierujących.
Do jednego z takich zdarzeń doszło w Ostródzie. 21-latek najpierw zabrał koledze kluczyki do jego samochodu, a potem wybrał się nim na przejażdżkę ulicami Ostródy. Jadąc rano  przez miasto uszkodził trzy inne pojazdy i samochód swojego kolegi.  Nietrzeźwego 21-latka  poruszającego się rozbitym oplem astra zatrzymał patrol policji. Miał on prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Natomiast na drodze wojewódzkiej nr 511 w okolicach miejscowości Wielochowo. Jak wstępnie ustalono 56-letni kierujący pojazdem marki Kia Sportage jadąc od strony Lidzbarka Warmińskiego w kierunku Górowa Iławeckiego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem poruszały się trzy osoby. W następstwie zdarzenia dwie pasażerki pojazdu zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło także na DK 53 w okolicach miejscowości Grom w gminie Pasym. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w zdarzeniu uczestniczy pojazd ciężarowy wraz z naczepą przewożącą materiały niebezpieczne. Pierwsi na miejscu byli ratownicy medyczni, którzy akurat przejeżdżali tamtą trasą, w związku z powyższym natychmiast podjęli czynności ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni kierowca pojazdu ciężarowego jechał ze Szczytna w kierunku Olsztyna. W pewnym momencie, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i zjechał do przydrożnego rowu, w wyniku czego cysterna przewróciła się na prawy bok. Mundurowi podjęli natychmiastową decyzję o potrzebie zablokowania drogi i zorganizowania objazdów.

BRAK KOMENTARZY