Minister zdrowia o sytuacji na Warmii i Mazurach: Jest lepiej

0
652

Minister zdrowia Adam Niedzielski twierdzi, że Warmii i Mazurach widać spadki zakażeń. – Przełamanie wzrostowego trendu zachorowań stało się faktem – stwierdził szef resortu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski do sytuacji w województwie warmińsko-mazurskim odniósł się  w mediach społecznościowych . Zrobił to w kontekście lockdownu wprowadzonego na Warmii i Mazurach dwa tygodnie temu. Zamknięto m.in. sklepy w galeriach handlowych, instytucje kultury, hotele. Minister Niedzielski twierdzi, że wprowadzenie tych obostrzeń przyniosło efekty. – Obostrzenia zadziałały po dwóch tygodniach. Poniżej średnia dzienna liczba nowych zakażeń z tygodnia na 10 tysięcy mieszkańców – spadek o 3 procent – napisał w mediach społecznościowych minister Adam Niedzielski.
Potwierdzeniem tego ma być wykres obrazujący odsetek nowych przypadków COVID-19 na Warmii i Mazurach. – Przełamanie wzrostowego trendu zachorowań stało się faktem – stwierdził minister Niedzielski.
Jego zastępca Waldemar Kraska, na antenie Polsat News, poinformował, że w trzech regionach kraju, brytyjska mutacja koronawirusa.to ok. 90 proc. przypadków. –  Tendencja jest wzrostowa. Nowych przypadków będzie nam przybywać. Szczególnie mutacja brytyjska, o której tak ostatnio głośno mówimy w skali całego kraju – to jest prawie 80 proc. wszystkich przypadków. Mamy też województwa, takie jak: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, czy też małopolskie, gdzie już ok. 90 proc. wszystkich dodatnich przypadków koronawirusa to jest mutacja brytyjska – mówił Kraska. – Widzimy, że ta mutacja jest coraz bardzo agresywna, wypiera już tego klasycznego koronawirusa.
W poniedziałek w całym kraju odnotowano kolejnych 14 578 zakażeń koronawirusem. Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (2899), śląskiego (1859), wielkopolskiego (1355), pomorskiego (1231), dolnośląskiego (1215), małopolskiego (1207), łódzkiego (862), kujawsko-pomorskiego (704), podkarpackiego (669), zachodniopomorskiego (517), lubuskiego (495), świętokrzyskiego (429), warmińsko-mazurskiego (310), opolskiego (240), lubelskiego (181), podlaskiego (167).
Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 54 osoby.

BRAK KOMENTARZY