Wykonawca przebudowy hali Urania dostanie dodatkowe miliony

0
332

Mirbud, główny wykonawca przebudowy hali Urania, poinformował o podpisaniu aneksu do umowy na realizację tej inwestycji. W grę wchodzą dziesiątki milionów złotych.
– Przedmiotem aneksu jest zwiększenie wynagrodzenia Emitenta za realizację zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa hali widowiskowo-sportowej Urania w Olsztynie” z tytułu przyznanej kwoty waloryzacji w wysokości 30.750.000,00 zł brutto, co stanowi 15 procent pierwotnego wynagrodzenia umownego – czytamy w komunikacie firmy Mirbud, głównego wykonawcy przebudowy hali Urania.
Przy okazji wyjaśniła się sprawa terminu zakończenia tej inwestycji. Prace rozpoczęły się w lipcu 2021 r. Wykonawca zobowiązał się zakończyć prace budowlane 20 miesięcy od podpisania umowy. Jeśli wszystko byłoby ukończone na czas, to remont powinien się zakończyć w lutym 2023 r. Wiadomo, że ten termin nie został dotrzymany. Zgodnie z ostatnim wyznaczonym terminem do użytku oddana zostanie bryła B, czyli do 23 sierpnia. Znajduje się w niej kryte lodowisko. Co z główną bryłą? Informacja zawarta jest w komunikacie Mirbudu. – Zakończenie robót budowlanych dla przedmiotowej inwestycji przewidziano na 16 października 2023 roku – czytamy w nim.
Wybudowana w 1978 roku hala Urania do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Olsztynie. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi architektonicznemu nie tylko zachowa charakterystyczne elementy, które sprawiły że stała się symbolem miasta, ale dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom będzie obiektem ekologicznym i energooszczędnym. Co więcej – po rozbudowie niemal podwoi dotychczasową pojemność – w głównej bryle będzie ponad cztery tysiące miejsc siedzących.

BRAK KOMENTARZY