Wojewoda Radosław Król w gminie Braniewo

0
280

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król razem z wiceministrem Aktywów Państwowych Zbigniewem Ziejewskim oraz burmistrzem Braniewa Tomaszem Sielickim odwiedził gminę Braniewo.

Pierwszym punktem programu było spotkanie z protestującymi rolnikami, którzy zgromadzili się, by wyrazić swoje obawy i sugestie dotyczące uproszczenia wymogów narzucanych im przez Zielony Ład.

Wojewoda wraz z przedstawicielami rządu i samorządu, wysłuchał głosu rolników i zadeklarował gotowość do omówienia kwestii, które mają istotny wpływ na rentowność upraw rolnych. Spotkanie to było ważnym krokiem w dążeniu do znalezienia wspólnych rozwiązań oraz poprawy warunków życia lokalnych rolników.

Następnie Wojewoda odwiedził Szkołę Podstawową nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie, która zakończyła realizację dwóch kluczowych projektów: „Termomodernizacja Obiektów Oświatowych i Użyteczności Publicznej Miasta Braniewa” oraz „Zagospodarowanie Terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Braniewie”.

Dzięki tym inwestycjom, szkoła wkroczyła w nową erę, zapewniając uczniom i nauczycielom komfortowe i przyjazne warunki nauki oraz spędzania czasu w szkole – podkreślają przedstawiciele wojewody Króla. 

BRAK KOMENTARZY