Wniosek w sprawie przywrócenie pamiątkowej tablicy

0
230

Do ratusza wpłynął wniosek o umieszczenie na terenie hali Urania tablicy pamiątkowej.

Z wnioskiem o umieszczenie tablicy do ratusza wystąpiła Fundacja Huberta Jerzego Wagnera w Olsztynie. Dotyczy wyrażenia zgody na „upamiętnienie Huberta Jerzego Wagnera w formie tablicy, zlokalizowanej w holu budynku hali widowiskowo-sportowej Urania, przy głównym wejściu”.

W tej sprawie gotowy jest projekt uchwały rady miasta, który zostanie poddany pod głosowanie na lutowej sesji.

– „Wyraża się zgodę na usytuowanie tablicy upamiętniającej Huberta Jerzego Wagnera, zlokalizowanej w holu budynku hali widowiskowo-sportowej Urania, przy głównym wejściu” – czytamy w dokumencie. 

Wnioskodawcy przypominają, że taka tablica wisiała na murach Uranii nieprzerwanie od 2003 roku. Znajdowała się na zewnątrz, na jej murach. Zdjęto ją z powodu remontu obiektu.

„Odsłonięcie tablicy nastąpiłoby w rocznicę śmierci, czyli 13 marca 2024 roku. Miejsce ponownego zawieszenia tablicy to jeden z filarów w holu głównym budynku” – proponują. 

Uzasadniają swój wniosek tym, że chcą w ten sposób upamiętnić najwybitniejszego trenera reprezentacji w historii polskiej siatkówki, Huberta Jerzego Wagnera oraz jego „złotą drużynę” – mistrzów świata z Meksyku (1974) i mistrzów olimpijskich z Montrealu (1976).

BRAK KOMENTARZY