Waży się przyszłość hali Zatorzanka

0
205

Trwają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania hali Zatorzanka. A ta od kilku miesięcy stoi zamknięta.

W Miejskiej Hali Targowej “Zatorzanka” – w obiekcie o powierzchni użytkowej 2550 m kw. znajduje się 90 boksów handlowych o łącznej powierzchni 1286 m kw. Na parterze hali zlokalizowanych jest 49 boksów. Obiekt powstał pod koniec lat 90. XX wieku. Kiedyś tętnił życiem, teraz jego żywot dobiega końca. Władze miasta uznały, że nie ma sensu prowadzić hali, bo nie przynosi ona zysku.
Na dodatek, jak twierdził ratusz, pogarsza się stan techniczny “Zatorzanki”. W związku z gwałtownymi wichurami pod koniec października 2022 roku doszło do zerwania części świetlika dachowego oraz szklanej obudowy ściany budynku na pierwszym piętrze. Biorąc pod uwagę stan obiektu wymagane jest przeprowadzenie szeregu prac termomodernizacyjnych, remontowo-renowacyjnych elewacji oraz przeprowadzenie naprawy stropodachu i wymiany obróbki blacharskiej. Problemem pozostaje remont fragmentu dachu, który wykonany jest z poliwęglanu jednokomorowego.
Władze Olsztyna doszły do wniosku, że nie ma sensu dalej prowadzić ten obiekt i zdecydowały o jego zamknięciu 1 stycznia 2023 roku.
Informacja dotycząca zakończenia działalności hali targowej Zatorzanka wywołała duży odzew, ale i sprzeciw mieszkańców i kupców. Zebrali oni przeszło 2,2 tys. podpisów pod petycją z apelem do władz miasta odnośnie do utrzymania handlu w obiekcie.
Ratusz zgodził się na przeprowadzenie konsultacji, które poprowadzone zostaną do końca marca. W planach jest zorganizowanie w hali Zatorzanka spotkania z wszystkimi zainteresowanymi.

BRAK KOMENTARZY