W sobotę olsztyńska inauguracja Plus Ligi w sezonie 2020/21

0
73
Fot. Biuro Prasowe Indykpol AZS Olsztyn

Po 196 dniach, wracamy do Hali Urania! Już w sobotę olsztyńska inauguracja PlusLigi – Indykpol AZS Olsztyn vs Ślepsk Malow Suwałki.

Nowy sezon PlusLigi wystartował. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli go od wyjazdowego starcia w Radomiu. Po pierwszej partii przegranej przez akademików, w kolejnych dwóch setach górą byli olsztynianie. Czwarta i piąta partia padła łupem Cerradu Enea Czarnych, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Indykpol AZS wrócił do stolicy Warmii i Mazur z jednym punktem.

W pierwszym meczu przed własną publicznością, podopieczni trenera Daniela Castellaniego zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki. W drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kowala, doszło do kilku zmian kadrowych. Szeregi Ślepska zasilili m.in. dobrze znani z występów w Indykpolu AZS – Tomas Rousseaux czy Sebastian Warda. Trzon drużyny stanowią m.in. Josua Tuaniga, Bartłomiej Boładź, Mateusz Sacharewicz czy Mateusz Czunkiewicz. Inauguracja nie poszła jednak po myśli ekipy z Podlasia. Ślepsk Malow uległ przed własną publicznością ekipie GKS Katowice 0:3.

Oba zespoły spotkały się już ze sobą przed rozpoczęciem rozgrywek. W trzech spotkaniach sparingowych, dwukrotnie górą byli olsztynianie, a jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarzy Ślepska. W oficjalnych bojach toczonych w PlusLidze, podopieczni trenera Andrzeja Kowala dwukrotnie byli górą.

Początek sobotniego meczu w Hali Urania o godz. 17:30. Ostatnie 200 biletów do nabycia wyłącznie online na indykpolazs.ticketik.pl. Sprzedaż biletów w Hali Urania nie będzie prowadzona.

Przegraliśmy pierwsze spotkanie, lecz jestem podbudowany naszą postawą. Każdy z nas był na początku lekko stremowany. Nie zagrywaliśmy zbyt dobrze, popełnialiśmy sporo błędów. To był dopiero nasz pierwszy mecz w sezonie. Z każdym kolejnym spotkaniem, będziemy czuć się coraz pewniej – mówił Javier Concepcion, środkowy olsztyńskiej drużyny.

– Ślepsk jest dobrym zespołem. Graliśmy z nimi podczas okresu sparingowego i prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dlatego uważam, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać podczas sobotniego starcia w Uranii. Będzie to mój pierwszy mecz przed olsztyńską publiczną. Słyszałem wiele dobrego o fanach Indykpolu AZS i mam nadzieję, że doping poniesie nas do zwycięstwa!  – dodaje Javier Concepcion.

BRAK KOMENTARZY