Tydzień Mediacji w Sądzie Okręgowym w Olsztynie

0
321

16 października 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpocznie się Tydzień Mediacji, który potrwa do 20 października 2023 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na dyżury z profesjonalnymi mediatorami.

W związku z przypadającym na dzień 19 października 2023 r. Międzynarodowym Dniem Mediacji oraz Tygodniem Mediacji w dniach od 16 do 20 października 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie zostały zaplanowane wydarzenia, których celem jest budowanie w społeczeństwie wizerunku mediacji, jako skutecznego i szybkiego sposobu rozwiązywania konfliktów.

Dyżury mediatorów

Sąd Okręgowy w Olsztynie w ramach obchodów Tygodnia Mediacji zaplanował dyżury mediatorów, które będą pełnione między innymi przez mediatorów z listy stałych mediatorów prowadzonej przez Prezesa tutejszego Sądu. Punkt dyżuru mediatorów jest usytuowany naprzeciwko szatni, w holu na parterze budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcam do spotkania się z profesjonalnymi mediatorami. To będzie doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jakie są ich kompetencje i przekonać, że warto korzystać z ich pomocy. Mediatorzy w prostych i jasnych słowach wytłumaczą, na czym tak naprawdę polega mediacja i dlaczego warto po nią sięgać.

Harmonogram dyżurów 

W poniedziałek 16 października 2023 r. mediatorzy będą dyżurować w godzinach od 10 do 11, następnego dnia we wtorek – od godz. 11.30 do godz. 12.30, w środę i czwartek – od godz. 10 do godz. 12, a w piątek – od godz. 10 do godz. 11 oraz od godz. 13 do godz. 14.

19 października 2023 r. w godzinach od 10 do 11 dyżur mediatora będzie pełnił sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Krystian Szeląg, w zastępstwie Koordynatora tutejszego Sądu ds. mediacji.

Dlaczego warto skorzystać z mediacji?

Mediacja to alternatywna metoda rozwiązywania sporów i próba doprowadzenia do ugodowego rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji. Dzięki mediacji możemy uniknąć stresu związanego z koniecznością udziału w postępowaniu sądowym – podkreśla Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.Poza tym proces sądowy często jest długotrwały i bardzo sformalizowany, gdzie uczestnicy nie zawsze do końca rozumieją narzucane im zasady i procedury. Tymczasem mediacja pozwala zakończyć spór szybko i niewielkim kosztem, a także – co jest równie ważne – w sposób możliwy do zaakceptowania przez obie strony, bez poczucia porażki.

BRAK KOMENTARZY