Turyści i spacerowicz ukarani mandatami

0
178

Trzech mężczyzn weszło na pas drogi granicznej. Dwóch turystów z Niemiec i spacerowicz z powiatu gołdapskiego zostali ukarani mandatami.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi 16 lutego zatrzymali spacerowicza na pasie drogi granicznej. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego przyznał funkcjonariuszom SG, że wybrał się na spacer. Stwierdził, że nie miał świadomości, że wszedł na pas drogi granicznej. Za popełnione wykroczenie 42-letni mężczyzna został ukarany 100 zł mandatem.

Dwa dni później, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie zatrzymali dwóch Niemców. 50 i 62-latek z ciekawości złamali przepisy, bo z bliska chcieli zobaczyć granicę polsko-rosyjską – informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Olsztynie. – Mężczyźni przyjechali w rejon granicy i nie zważając na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa, weszli na pas drogi granicznej. Za swoją ciekawość zapłacili po 300 zł każdy.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych.

BRAK KOMENTARZY