Trener Paolo Montagnani chce, żeby Indykpol AZS Olsztyn znowu walczył o wysokie cele

0
1206
Paolo Montagnani zadebiutuje, jako trener AZS w oficjalnym meczu

Paolo Montagnani, nowy trener Indykpolu AZS Olsztyn spotkał się olsztyńskimi mediami i poinformował o planach związanych z olsztyńską drużyną, a także o swoich odczuciach odnośnie pobytu w Polsce.

Decyzja o przyjęciu oferty z Olsztyna, była bardzo prosta. Drużyna ma bardzo dobrą opinię we Włoszech, a i cele na ten sezon są konkretne. Mamy wrócić do fazy play-off i walczyć o wysokie cele. Wiem, że pracując w Olsztynie, będę mógł się jeszcze rozwijać, jako trener – powiedział Paolo Montagnani.

Przypomnijmy, że pierwszym klubem, w którym Montagnani zaczął karierę trenera, był żeński Cepi Rivoli Torino (1999-2000). Włoski szkoleniowiec prowadził m.in. Tomei Livorno, Prisma Taranto czy Pallavolo Padova. W 2012 roku, objął posadzę japońskiego Suntory Sunbirds, z którym w 2013 wygrał prestiżowy Puchar Kurowashiki. Prowadził również reprezentację Włoch podczas Ligi Światowej w 2012 roku.

Po przygodzie w Kraju Kwitnącej Wiśni, Paolo Montagnani powrócił do Włoch, aby związać się z Altotevere Volley (2014-2015), Exprivia Molfetta Volley (2015-2016), Tuscania Volley (2016-2018), a w  miniony sezonie Fonteviva Livorono.

Zarówno trener, jak i zawodnicy, stawiają sobie ambitne cele przed nowym sezonem- Nie pracowałem wcześniej z zawodnikami, którzy grają w Olsztynie. Zdążyłem się już jednak spotkać z Michałem Żurkiem i Pawłem Woickim. Są to dwie osoby, bardzo ważne dla zespołu i są bardzo zmotywowane, żeby rozwijać ten zespół i aby iść z nim do góry. Niedługo będę konsultował się z całą drużyną, żeby przedstawić im swoją wizję pracy – mówi Paolo Montagnani.

Sezon ligowy ma rozpocząć się 26 października. Pełną kadrę drużyny poznamy na początku lipca, a w sierpniu rozpoczną się przygotowania.

Więcej informacji o nowym trenerze i o składzie drużyny na przyszły sezon, w papierowym wydaniu Gazety Warmińskiej, które ukaże się 12 czerwca.

Fotorelacja:

 

 

BRAK KOMENTARZY