Szpital Powiatowy w Bartoszycach otrzymał pieniądze na modernizację z RPO

0
3946
Szpital Powiatowy im. Jan Pawła II w Bartoszycach

W Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach, podpisano umowę na realizacje zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, dotyczącą wyposażenia szpitala w nowoczesną pracownie rentgeno-diagnostyczną. Do pracowni zakupiono zupełnie nowy sprzęt. Kwota modernizacji pracowni łącznie z zakupem nowego sprzętu wyniosła 5 mln 600 tys. złotych. Dzięki podpisaniu umowy Szpital Powiatowy otrzymał 3 mln 750 tys. dofinansowania.

Szpital Powiatowy w Bartoszycach rozwija się w bardzo szybkim tempie. W czerwcu oddano do użytku pracownie RTG, a także tomografii komputerowej. Warto także powiedzieć, że obecnie szpital dysponuje najnowszym sprzętem. Zakupiony został tomograf, a także dwa rentgeny, dzięki, którym można w szybki i dokładny sposób prześwietlić pacjenta. Po trzech miesiącach od otwarcia nowej pracowni, szpital otrzymał dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Warmia i Mazur na lata 2014-2020 zwrot części zainwestowanych środków.

Kwota modernizacji wraz z zakupem sprzętu wyniosła 5 milionów 600 tysięcy złotych, z czego ta dotacja, którą dzisiaj dostaniemy wynosi 3 miliony 750 tysięcy złotych. Warte podkreślenia jest to, że robota jest już wykonana, a sprzęt jest wykorzystywany. – powiedział Wojciech Prokocki, starosta bartoszycki.

Obecnie szpital posiada szesnastorzędowy aparat TK, a także najnowszy aparat rentgenowski samsunga, dzięki któremu obraz jest czysto cyfrowy i jest przesyłany z lampy, detektora do komputera, plus oczywiście zakupione zostały również nowoczesne stacje opisowe. Te wszystkie nowoczesne sprzęty sprawiają, że badania są skuteczniejsze i dokładniejsze.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Bartoszycach, Sławomir Wójcik cieszy się, że udało się zakupić nowy sprzęt, który szpital będzie miał na własność- Udało nam się całkowicie zmodernizować pracownie rentgeno-diagnostyki, łącznie z zakupem sprzętu. Szpital nie posiadał swojego tomografu komputerowego, tylko korzystaliśmy z usług obcej firmy. Natomiast w tej chwili mamy już swój własny, skrojony na nasze potrzeby nowoczesny tomograf komputerowy. Zakupiliśmy również dwa aparaty RTG, w tym jeden w pełni cyfrowy.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin ubolewa nad tym, że pieniędzy na służbę zdrowia jest ciągle za mało- Tych pieniędzy na służbę zdrowia, w tym okresie programowania jest bardzo mało, a potrzeb szczególnie w obrębie szpitali powiatowych jest bardzo dużo. Trzeba było dobrze podzielić te nieduże środki. Wniosków było bardzo dużo i te projekty, które uzyskały największą punktację, a do tych zalicza się właśnie projekt szpitala bartoszyckiego, uzyskały dofinansowanie.

Goście zaproszeni na uroczyste podpisanie umowy zwiedzili szpital i obejrzeli jak działa nowo zakupiony sprzęt.

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY