Uczniowie z Polski, Francji, Włoch i Niemiec z wizytą w Straży Granicznej

0
218

11 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie oraz młodzież z Francji, Włoch i Niemiec odwiedzili funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

Podczas wizyty w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej, funkcjonariusze SG przybliżyli międzynarodowej grupie uczniów rolę i zadania Straży Granicznej. Ponadto zaprezentowano sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG, na co dzień realizujących zadania specjalne.

Następnie młodzi ludzie odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Bezledach, gdzie niektórzy po raz pierwszy zobaczyli granicę państwową w realnych warunkach. Młodzież zapoznano z infrastrukturą drogowego przejścia granicznego. Funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali jak dokonują odprawygranicznej podróżnych i ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Celem wizyty, było poznanie zawodu funkcjonariusza Straży Granicznej. Ponad 45 osób wzbogaciło się o wiedzę na temat zadań i uprawnień Straży Granicznej.

BRAK KOMENTARZY