Rosjanin wpadł na przejściu w Grzechotkach

0
262

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali Rosjanina. Mężczyzna od trzech lat poszukiwany był za nieopłaconą karę grzywny.

14 kwietnia do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski, stawił się mieszkaniec Królewca. W trakcie weryfikacji dokumentów podróżnego funkcjonariusze SG ustalili, że poszukuje go Sąd Rejonowy w Bartoszycach. Okazało się, że 45-latek za kierowanie autem pod wpływem alkoholu miał zasądzoną grzywnę, której nie uregulował, więc na 62 dni mógł trafić do aresztu.

Rosjanin opłacił grzywnę w kwocie prawie 2 500 zł i ruszył w dalszą podróż.

funkcjonariusze z PSG w Bezledach zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, na holenderskich tablicach rejestracyjnych. Autem podróżowali mieszkańcy z powiatu bartoszyckiego, którzy tłumaczyli funkcjonariuszom SG, że na stałe przebywają w Holandii. W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że kierowca jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim.

Mężczyzna ma do odbycia 9-miesięczną karę pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, w okresie obowiązywania zakazu. 51-latek ma zasądzony dożywotni zakaz prowadzenia aut. W dostępnych systemach funkcjonariusze SG sprawdzili również pasażerkę, którą poszukiwał Sąd Rejonowy w Elblągu.

Kobieta miała do odbycia 100 dni pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę w wysokości 2 tys. zł. 43-latka zaległość uregulowała, a dodatkowo okazało się, że jest poszukiwana przez elbląski sąd za przywłaszczenie ruchomej rzeczy.

BRAK KOMENTARZY