Szkolenie przewodników psów służbowych w Szymanach

0
295
Port Lotniczy

Podczas szkolenia funkcjonariusze oraz ich czworonożni partnerzy doskonalili umiejętności wykorzystywane w codziennej służbie, również na lotnisku.

Odgrywane scenki dotyczyły m.in. wyszukiwania podejrzanych bagaży, mogących zawierać narkotyki, materiały wybuchowe, nielegalnie przewożoną walutę lub tytoń.

Przewodnicy ćwiczyli ogólne posłuszeństwo psów, jak również obezwładnienie i zatrzymanie pozoranta posiadającego broń palną.

Szkolenia przewodników i ich podopiecznych prowadzone są cyklicznie. Poprzez tego typu ćwiczenia doskonali się nabyte umiejętności pełniących służbę czworonogów oraz utrzymuje ich sprawność fizyczną.

 Czerpię ogromną satysfakcję z faktu, że Port Lotniczy Olsztyn-Mazury jest miejscem otwartym na tego rodzaju inicjatywy, angażującym się w doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy i ich niezastąpionych partnerów – psów służbowych, którzy na co dzień dbają o wspólne bezpieczeństwo. Nasza współpraca z Policją, Strażą Graniczną i Służbą Celno – Skarbową jest nieodzownym elementem sprawnie funkcjonującego i bezpiecznego portu lotniczego. Jestem wdzięczny funkcjonariuszom tych służb, za ich wkład w budowanie bezpieczeństwa naszego otoczenia – mówi Wiktor Wójcik, prezes Warmia i Mazury, operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach.

BRAK KOMENTARZY