Stomil może zapewnić sobie utrzymanie

0
218
fot. achiwalne

Już jutro (sobota), Stomil Olsztyn może zapewnić sobie utrzymanie w pierwszej lidze. Do szczęścia brakuje minimum jednego punktu wywalczonego w starciu z Garbarnią Kraków.

Mecz ten „na papierze” wydaje się łatwy dla olsztyńskiej drużyny. Garbarnia jest zdecydowanie najsłabszym zespołem w tym sezonie i już nie ma szans na utrzymanie. Jej forma w ostatnim czasie również jest bardzo kiepska. Faworytem tego meczu będzie Stomil Olsztyn.

Trzeba jednak udowodnić to na boisku. Olsztynianie w ostatnim czasie znajdują się w naprawdę dobrej dyspozycji. Zdobyli sześć punktów w dwóch poprzednich spotkaniach i jest wielka szansa, żeby tą serię podtrzymać. Przed rozpoczęciem rundy, większość ekspertów zajmujących się pierwszą ligą skazywała Stomil na spadek. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ w Olsztynie skład został złożony praktycznie w ostatnim możliwym dniu, ale jak widać nie przeszkodziło to w osiągnięciu dobrych wyników.

Stomilowi wystarczy remis, ale na pewno olsztynianie będą grali o zwycięstwo. Jest więc wielce prawdopodobne, że już jutro wszyscy związani z olsztyńskim klubem, będą mieli powody do radości.

BRAK KOMENTARZY