Rozpoczęły się Gminne Dni Rodziny w Olsztynku

0
838
Baloniki są miłym prezentem dla każdego dziecka

Festynem w Parku Sportu Kultury i Rozrywki na olsztyneckim podzamczu rozpoczęto tegoroczne obchody Gminnych Dni Rodziny w Olsztynku.

Podczas festynu na wszystkich czekało wiele dmuchańców, bezpłatne naleśniki i wata cukrowa, nauka jazdy na małych quadach, malowanie na szkle i robienie kwiatów. Była również możliwość kontaktu z policjantami czy strażakami. Dzieci mogły  z bliska zobaczyć, jak wygląda radiowóz czy wóz strażacki – powiedziała Ewa Szerszeniewska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynku.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, a spore kolejki ustawiały się także przy stanowisku do malowania twarzy. Dzieci skorzystały również z jedzenia podawanego, podczas festynu. Na każdym kroku można było spotkać młodzież z watą cukrową w ręku. Na wszystkich buziach królował  uśmiech.

Podczas festynu odbywały się również rodzinne warsztaty plastyczne, była  możliwość uczestnictwa w zabawie związanej z malowaniem na szkle, a także można było zmierzyć się z piłowaniem drewna. Nie zabrakło kącika dla najmniejszych uczestników festynu, a ci nieco starsi mogli porywalizować  ze sobą podczas gier na konsoli.

Na festynie obecni byli również policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku. Na ich stoisku można było zapoznać się z ulotkami dotyczącymi, konsekwencji jazdy pod wpływem alkoholu. Były również ulotki, które sugerowały, w jaki sposób działają oszuści i w jaki sposób musimy się zachowywać, żeby nie dać się oszukać. Młodzież miała możliwość, wejścia do radiowozu, żeby  za jego kierownicą  poczuć się przez chwilę, jak policjant lub w przypadku wozu strażackiego, jak strażak w akcji.

Dni rodziny w Olsztynku, nie kończą się na samym festynie, ale będą trwały dalej. 31 maja i 1 czerwca będą miały miejsce liczne spotkania i zabawy związane również z dniem dziecka. W Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego, odbędzie się rodzinne śniadanie na trawie połączone z zabawami i konkursami na dziedzińcu oraz na Orliku. W międzyczasie będą odbywać się również wyjazdy integracyjne zorganizowane przez Dom dla Dzieci „Zgoda” i „Pod skrzydłami” w Olsztynku.

9 czerwca natomiast będzie miała miejsce impreza edukacyjno-rekreacyjna pt. Mojo Famelijo. Zostanie ona zorganizowana w Muzeum Budownictwa Ludowego –Park Etnograficzny w Olsztynku.

Fotogaleria

BRAK KOMENTARZY