Ostatni mecz Stomilu przed zimową przerwą. Olsztynianie zmierzą się z ŁKS-em Łódź

0
285
Kibice będą mogli dalej oklaskiwać grę olsztyńskiej drużyny. Na pierwszym planie kapitan Janusz Bucholc

Stomil Olsztyn w sobotę, na własnym obiekcie, podejmować będzie ŁKS Łódź. Będzie to ostatni mecz, jaki olsztyńska drużyna rozegra przed zimową przerwą.

Nie ma co ukrywać, że jest to bardzo ważne spotkanie, ponieważ jego rezultat może zdecydować o tym, czy Stomil przerwę zimową spędzi w strefie spadkowej, czy na bezpiecznej pozycji. O jakiekolwiek punkty w tym meczu będzie jednak bardzo trudno, ponieważ ŁKS spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze.

Postawa łodzian w tym sezonie, to naprawdę spora niespodzianka. Nie byli oni wymieniani w gronie drużyn, które mogą się włączyć do walki o awans do ekstraklasy, a obecnie plasują się na trzecim miejscu, z tylko jednym punktem straty do Sandecji Nowy- Sącz. ŁKS ostatni ligowy mecz przegrał 1 września i notuje serię 12 spotkań z rzędu bez porażki.

Te statystyki pokazują, że aby wygrać to spotkanie, olsztynianie będą musieli rozegrać naprawdę bardzo dobry mecz, a już na pewno, trzeba będzie zagrać lepiej, niż w ostatnim spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko- Biała. Stomil na własnym boisku gra bardzo nierówno – trzy mecze wygrał, trzy przegrał, a jeden zremisował.

Po tym spotkaniu przyjdzie czas na przerwę w rozgrywkach. Trudno jednak przewidzieć, co podczas tej przerwy się wydarzy, ponieważ sytuacja finansowa klubu dalej jest bardzo zła. Nie wiadomo, czy uda się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli, żeby olsztyńscy piłkarze w normalnych warunkach mogli dograć ten sezon do końca.

BRAK KOMENTARZY