Hala Urania obchodziła 40. urodziny

0
585

Z okazji 40. urodzin Hali Urania zorganizowano imprezę pod hasłem „Wspomnień czar”. Była to okazja do wspomnień, ale także do rozmów o przyszłości tego obiektu.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji na telebimie filmu i zdjęć z tego co już za nami oraz projektu i wizualizacji nowej Uranii. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, poinformował, że w budżecie miasta są zabezpieczone środki na przebudowę hali, są również zabezpieczone środki z Urzędu Marszałkowskiego, ale miasto czeka jeszcze na dofinansowanie z ministerstwa.

Sportowa część imprezy rozpoczęła się od pokazowego meczu towarzyskiego piłkarzy ręcznych I-ligowej Warmii Energi Olsztyn i występującej w PGNiG Superlidze Energi Wybrzeża Gdańsk, bo to właśnie te zespoły 10 września 1978 roku zainaugurowały sportową działalność Uranii rozgrywając spotkanie podczas turnieju towarzyskiego. Obydwa zespoły, pomimo tego, iż był to tylko mecz towarzyski, bardzo poważnie do niego podeszły. Spotkanie zakończyło się siedmiobramkowym zwycięstwem drużyny z Gdańska.

Na parkiecie pokazały się też wielkie siatkarskie Gwiazdy. W hali można było zobaczyć takich znakomitych siatkarzy jak: Ireneusz Nalazek, Stanisław Lubiejewski, Andrzej Grzyb, Leszek Urbanowicz, Paweł Papke, Paweł Zagumny i wielu innych siatkarzy, w przeszłości związanych z olsztyńskim klubem

Publiczności zaprezentowała również się aktualna ekipa Indykpolu AZS Olsztyn pod kierunkiem trenera Roberto Santilliego, która za kilka dni  zainauguruje nowy sezon w Plus Lidze.

O muzyczną część imprezy zadbał olsztyński zespół Czerwony Tulipan. Szkoda tylko, że na trybunach pojawiło się tak mało widzów. Główna trybuna świeciła pustkami. Mieszkańcy Olsztyna nie podeszli zbyt optymistycznie do tego „święta”, a na hali podczas trwania imprezy słychać było okrzyki „Nowa hala dla Olsztyna!”.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY