Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli ponad tonę krajanki tytoniowej

0
293

W trakcie prowadzonych działań na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili krajankę tytoniową o szacunkowej wartości 764 tys. zł. Zabezpieczono telefony komórkowe, urządzenia zagłuszające sygnał GSM oraz 56 tys. zł w gotówce.

6 lutego funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali posesję mieszkańca województwa łódzkiego i tam znaleźli krajankę tytoniową o wartości 65 tys. zł. Wyroby akcyzowe znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych, a nawet w zmywarce do naczyń. Ujawniono również w pojemniku na proszek 54 tys. zł. Ukryte pieniądze zasypane były środkiem piorącym. Ponadto zabezpieczono telefony komórkowe i urządzenia zagłuszające sygnał GSM. 38-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego odpowie za posiadanie wyrobów akcyzowych.

Tego samego dnia, w województwie mazowieckim został zatrzymany do kontroli drogowej samochód dostawczy, którego kierowcą był 46-letni mieszkaniec powiatu  wołomińskiego. W przestrzeni ładunkowej fiata ducato funkcjonariusze z W-MOSG ujawnili ponad tysiąc kilogramów krajanki tytoniowej. Nielegalny towar o szacunkowej wartości 699 tys. zł zdeponowano, zabezpieczono również ponad 2 tys. zł. na poczet przyszłych kar. Kierowca poniesie odpowiedzialność karno-skarbową za nabywanie i przewożenie krajanki tytoniowej.

Dalsze czynności w sprawach prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

BRAK KOMENTARZY