Sprawdzają, jak żyje się w powiecie olsztyńskim

0
342

Powiat Olsztyński rozpoczął prace na Strategią Rozwoju Powiatu Olsztyńskiego do 2030 roku. Samorząd czeka na opinie mieszkańców. 

– Każdy ma wpływ na swoją okolicę. Jeśli chcecie coś zmienić w swoim otoczeniu, mieć wpływ na rozwój powiatu olsztyńskiego, wypełnijcie tę ankietę i wskażcie nam kierunek – starosta olsztyński Andrzej Abako apeluje do mieszkańców powiatu.
Samorząd rozpoczął właśnie przygotowania się do stworzenia Strategii Rozwoju Powiatu Olsztyńskiego, która będzie obowiązywała do 2030 roku.

Władze powiatu chcą, by był to dokument szczegółowy, wyznaczający kierunki rozwoju i sposoby na osiągnięcie celu. Ma pomóc w zwiększeniu atrakcyjności powiatu dla mieszkańców i inwestorów.

– Ma też nam pomóc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na inwestycje służące nam wszystkim. Na początku musimy stworzyć diagnozę tego, jak się żyje w powiecie, jakie są oczekiwania i potrzeby, mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.
Istotnym elementem będzie opinia mieszkańców. Dlatego powiat przygotował anonimową ankietę. To kwestionariusz obejmujący ponad 40 pytań, na których udzielenie odpowiedzi potrzeba około 10 minut. Zachęcam do wypełnienia ankiety, a tym samym wzięcia udziału w pracy nad zwiększeniem komfortu życia i pracy w powiecie – apeluje starosta Abako.
Ankieta będzie aktywna do końca listopada. Można ja pobrać klikając w link: https://ankieta.deltapartner.org.pl/powiat_olsztynski_sr

BRAK KOMENTARZY