Samorząd województwa szuka partnerów gospodarczych w Azji

0
190

Korea-Warmia i Mazury – to hasło konferencji, która odbędzie się 13 września. To okazja do wzmacniania sieci powiązań gospodarczych z rynkiem koreańskim. 

Celem spotkania jest nawiązanie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z Republiki Korei, a warmińsko-mazurskimi firmami, jak również zainicjowanie partnerstwa informacyjno-biznesowego. Uczestnicy mają szansę zdobyć cenną wiedzę, dotyczącą nie tylko potencjału gospodarczego Warmii i Mazur, ale ponadto poznać dorobek polskich i azjatyckich startupów z sektora technologii żywności i rolniczego – podkreślają przedstawiciele samorządu województwa. Dodają, że będzie to też okazja na zaznajomienie się z działalnością parków technologicznych, stanowiących impuls rozwoju innowacyjnej gospodarki w regionie.

Spotkanie uzupełnią prelekcje przedstawicieli Koreańskiej Agencji Promocji Technologii Rolniczych (KOAT) oraz Koreańskiego Instytutu ds. Badań Ekonomii Przemysłu i Handlu (KIET). Nie zabraknie czasu i przestrzeni na networking z zagranicznymi startupami oraz wspomnianymi instytucjami rządowymi.

Konferencję poprowadzą Piotr Burczyk, zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Marta Allina, dyrektor South Ventures.

W trakcie konferencji „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu” zgromadzeni goście zagraniczni dowiedzą się, jak realizować proces współpracy z polskimi partnerami biznesowymi, a uczestnicy z Polski uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania oferty na tamtejszy rynek. Prelekcje w trakcie wydarzenia tłumaczone będą konsekutywnie.

BRAK KOMENTARZY