Ruszyła budowa hali w Biskupcu

0
2172

Symbolicznym wbiciem pierwszych łopat rozpoczęła się realizacja ważnej inwestycji powiatowo-gminnej, jaką jest budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu. Jej koszt ma wynieść 8 mln zł, a będą z niej korzystać nie tylko uczniowie powiatowej szkoły, ale też inni mieszkańcy gminy.

Pierwsze podejście do tematu miało miejsce już 5 lat temu. W tym roku powiatowi udało się pozyskać brakujące środki. – Całkowity koszt realizacji inwestycji to ponad 8 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ponad 4 mln zł pochodzi z budżetu Powiatu Olsztyńskiego, a 2,3 mln zł z budżetu gminy Biskupiec. Założenia mamy ambitne, bo chcielibyśmy, żeby roboty budowlane  zakończyły się w czerwcu przyszłego roku. Oby tak się stało, a inwestycja dobrze służyła wszystkim mieszkańcom Biskupca i całej naszej społeczności – powiedziała starosta Małgorzata Chyziak. Zadowolenia z rozpoczęcia budowy nie krył też burmistrz Biskupca. – To już kolejna inwestycja, którą realizujemy wspólnie z powiatem. Budujemy i zmieniamy naszą gminę oraz powiat, za co serdecznie dziękuję. Będzie to hala, o której Biskupiec zawsze marzył i która należała mu się już od dawna – mówił Kamil Kozłowski.

Projekt przewiduje powstanie trzykondygnacyjnej sali o wymiarach 28,5 x 55,05 x 11,71 m, w której znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, halowej piłki nożnej i badmintona. Salę będzie można podzielić na trzy poprzeczne boiska treningowe. Zamontowane zostaną też ścianki wspinaczkowe. Nie zabraknie też widowni z miejscami siedzącymi dla ponad 400 osób. Hala zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dzięki właściwemu wytłumieniu w sali będą mogły się odbywać również koncerty.

Zgodnie z planami inwestycyjnymi wybudowany zostanie łącznik hali ze szkołą, cała infrastruktura wodna i energetyczna, a także oświetlenie terenu, ciągi jezdni i miejsca parkingowe. Powstanie też kotłownia, która będzie ogrzewała zarówno halę sportową, jak i Zespół Szkół w Biskupcu. Inwestycja jest więc powodem do radości również dla dyrektora placówki. – Ziściło się marzenie kilku pokoleń i kilku dyrektorów. Mając halę sportową, będziemy mogli myśleć o dalszym rozwoju szkoły i być może utworzeniu klasy sportowej – mówił Krzysztof Janczara.

Wykonawcą robót budowlanych jest firma Usługi Budowlano-Instalacyjne Piotr Pachucki z Biskupca.

BRAK KOMENTARZY