Rafał Trzaskowski w Olsztynie. Inauguracja projektu Campus Polska w Kortowie

0
434
Prezentacja projektu "Campus Polska Przyszłości". Wystąpienie lidera Ruchu Wspólna Polska, Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.Uczestniczą też: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Andrzej Przyborowski.

Kampanię promocyjną swego nowego projektu „Campus Polska Przyszłości” Rafał Trzaskowski, polityk i prezydent Warszawy rozpoczął w Kortowie – miasteczku uniwersyteckim UWM.

„Campus Polska Przyszłości” to inicjatywa skierowana do młodzieży, która chce się angażować w tworzenie wizji Polski zgodnej z duchem i wyobrażeniami młodych. Jej promocja w Kortowie i internetowa rejestracja chętnych do udziału w niej ruszyła 5 maja.
Tysiąc osób, z tych, które zgłoszą się do tego przedsięwzięcia przez tydzień na przełomie sierpnia i września tego roku będzie w Kortowie dyskutować o wizji Polski przyszłości. Do tych dyskusji będą zapraszani nie tylko ludzie polityki i przedstawiciele samorządów, ale też reprezentanci kultury, sportu, ekologii tak, aby krąg tematyki, którą podejmuje młodzież był jak najszerszy.
Dlaczego właśnie Kortowo? – Wybraliśmy piękny kampus. Proszę spojrzeć dookoła jaki tu potencjał – podkreślił Rafał Trzaskowski, który wcześniej zwiedził miasteczko akademickie w towarzystwie rektora UWM, Jerzego Przyborowskiego.
Rektor UWM podkreślił, że Uniwersytet jest doskonałym miejscem do rozwijania takich wartości jak demokracja i praworządność, a to właśnie stawia sobie za cel planowane wydarzenie. – Nasza Uczelnia jest platformą, na której mogą współistnieć różne wartości, jest miejscem jak najbardziej wpisanym w inicjatywę angażowania młodych. Kortowski kampus jest zawsze przyjazny, bezpieczny, odpowiedni do tego, aby zadbać o dobry stan umysłu, ducha i ciała – zapewnił rektor. Cieszę się, że latem pojawią się w Kortowie znamienici ludzie, którzy swym życiem dowodzą, że właśnie te wartości są dla nich najważniejsze. Warto poświęcić się dla budowania lepszej przyszłości – podkreślił rektor Jerzy Przyborowski.
Rektor UWM pogratulował także Rafałowi Trzaskowskiemu inicjatywy i podziękował za wybór kortowskiego kampusu na miejsce inauguracji „Campusu Polska Przyszłości” oraz organizację tego wydarzenia na przełomie sierpnia i września. W uroczystości, która odbyła się 5 maja na plaży kortowskiej wziął udział m.in. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna i Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa oraz wielu dziennikarzy mediów regionalnych i ogólnopolskich.

ŹRÓDŁO: UWM

BRAK KOMENTARZY