PSL na Warmii i Mazurach przedstawia swój program

0
478
Od Lewej:Wicemarszałek Miron Sycz,Marszałek Gustaw Marek Brzezin,Prezes WMARR Włodzimierz Szelążek

Rozpoczynamy kampanię programową – mówi marszałek województwa Gustawa Marek Brzezin, szef regionalnych struktur PSL. Zaprezentował oficjalnie trzy filary programowe.

Do wyborów pozostało kilka miesięcy, w Polsce szaleje inflacja,zarówno emeryci, jak i pracujący na dwa etaty, ledwo wiążą koniec z końcem, a młodzi Polacy przy obecnym działaniu NBP o swoim mieszkaniu mogą jedynie pomarzyć. Już czas załatwić pewne sprawy, już czas, aby Polacy zaczęli żyć, a nie wegetowaćapelują działacze PSL z Warmii i Mazur.

Na 14 lutego zwołali konferencję prasową. Udział w niej wziął poseł na Sejm RP Zbigniew Ziejewskiprezes wojewódzki PSL Gustaw Marek Brzezin. – Jako Polskie Stronnictwo Ludowe aktualnie oferujemy trzy stopniowy program. To jest dziedziczenie emerytury, to dobra płaca i uczciwa płaca, no i oczywiście sprawa własnego kąta, czyli mieszkania dla młodychmówił marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Jako marszałek województwa i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego na Warmii i Mazurach, uważam, że możemy swobodnie podpisywać się pod tym programem, ponieważ dla nas istotą rozwoju jest zatrzymywanie młodzieży w regionie, a bez mieszkania, bez zabezpieczenia tego bytu, dobrej płacy za pracę, trudno będzie młodzieży z Warmii i Mazur pozostawać tutaj z nadzieją na lepsze życie.

Również poseł Ziejewski odniósł się do problemów, z którymi boryka się młodzież. – Jeżeli chcemy mówić o młodzieży, o młodych małżeństwach, to tu jest właśnie mieszkanie, własny kąt. Chcemy zapewniać młodym ludziom 100 tys. zł jako wkład własny do zakupu mieszkania i to by zapewniał Bank Gospodarstwa Krajowego. Kredyt mieszkaniowy miałby stałe oprocentowanie, 1,5 procent– mówił parlamentarzysta.

 

BRAK KOMENTARZY