Powrót iluminacji historycznych budynków

0
237

Znów będzie można podziwiać nocą architektoniczne walory wybranych olsztyńskich zabytków. Miasto zdecydowało się stopniowo przywracać iluminacje.

Nocne eksponowanie najbardziej charakterystycznych obiektów umożliwia podkreślenie nastroju, a czasem wręcz unikalności danego miejsca.

Stąd tak lubiane są iluminacje. Zbliżający się sezon turystyczny skłonił władze Olsztyna, aby stopniowo przywracać oświetlanie historycznych budynków.

Taka inicjatywa może być pretekstem, aby się wybrać na wieczorny spacer np. po Starym Mieście. Obowiązkowym punktem takiej wycieczki powinien być gotycki zamek. To w końcu najstarszy i najbardziej okazały zabytek stolicy Warmii i Mazur. Przez wieki stanowił serce miasta, które rozwijało się w jego cieniu. Następnie proponujemy zatrzymać się na chwilę przy ławce Mikołaja Kopernika.

Spacerując, warto też zwrócić uwagę na detale kościoła ewangelickiego, Starego Ratusza czy bazyliki konkatedralnej św. Jakuba Apostoła. I być może na nowo odkryć uroki tej części Olsztyna.

BRAK KOMENTARZY