Polski Ład w Ostródzie. Liczą pieniądze

0
661
Urząd Miejski w Ostródzie

Niemal 20 mln złotych otrzymały władze Ostródy z programu Polski Ład. Wykonana zostanie za nie modernizacja ciepłowni, powstanie też lodowisko. 

Wnioski o dofinansowanie z „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych” złożone przez Urząd Miejski w Ostródzie zostały rozpatrzone pozytywnie.

Ostróda otrzyma 14 mln 490 tys. zł na przeprowadzenie inwestycji „Modernizacja Ciepłowni Miejskiej w Ostródzie” (wkład własny: 1,61mln zł) oraz 5 mln zł na „Budowę krytego lodowiska w Ostródzie” (wkład własny: 600 tys. zł.). Inwestycja w modernizację ciepłowni zakończona zostanie do końca 2023 roku, natomiast szacowane zakończenie budowy lodowiska to końcówka września 2023r. – To dwie inwestycje z różnych obszarów strategicznych, staramy się bowiem rozwijać miasto na wielu płaszczyznach. Modernizacja ciepłowni w obecnych okolicznościach jest konieczna, tym większa radość, że udało się pozyskać na tę inwestycję niemal 15 mln zł. Całoroczne lodowisko, latem rolkowisko z funkcją skateparku, to ukłon w stronę naszej ostródzkiej młodzieży, która wiem, że bardzo długo czeka na obiekt tego typu – komentuje Zbigniew Michalak, burmistrz Ostródy.

Województwo warmińsko-mazurskie otrzymało w tym rozdaniu 1,4 mld zł. O przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Samorządy muszą uruchomić przetargi w ciągu maksymalnie 9 miesięcy od otrzymania promes.

BRAK KOMENTARZY