Rowerzyści świętowali w Lidzbarku Warmińskim

0
506

Pasjonaci jazdy na dwóch kółkach świętowali Światowy Dzień Roweru. Forum zostało zorganizowane przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Podczas konferencji poruszono wiele tematów związanych z turystyką rowerową, w tym kilka wiodących. Ewa Wojciechowska, naczelnik Wydziału Dróg Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, przedstawiła prezentację pt. „Kompleksowa budowa sieci tras rowerowych i urządzeń transportu osobistego”. Tytuł wystąpienia blogera rowerowego Marcina Kozła (Fundacja „Polska na Rowerze”) brzmiał: „Nowoczesne rozwiązania i udogodnienia na ścieżkach rowerowych w Polsce i Europie / organizacja wycieczek/rajdów rowerowych z uczestnictwem osób ze szczególnymi potrzebami”. Natomiast blogerka podróżnicza Katarzyna Łaskawiec („Polska po Godzinach”) omówiła temat „Czego potrzebuje turysta rowerowy? O dobrych praktykach w tworzeniu produktu turystyki rowerowej… okiem praktyka”.

Oprócz poznania interesujących relacji blogerskich, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie działania podejmuje samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie rozwoju i promocji szlaków rowerowych. Zaprezentowano m.in. nową podstronę regionalnego portalu turystycznego mazury.travel (więcej informacji: https://mazury.travel/rowery/), w całości poświęconą trasom rowerowym na Warmii i Mazurach, miejscom przyjaznym rowerzystom i atrakcjom czekającym na turystów.

I Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach było skierowane do przedstawicieli samorządów lokalnych z terenu Warmii i Mazur, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji kultury, miejsc przyjaznych rowerzystom, a szczególnie – do wszystkich miłośników aktywności rowerowej. Przedsięwzięcie ma mieć charakter cykliczny – forum będzie organizowane w Światowy Dzień Roweru co roku w innej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim.

W Lidzbarku Warmińskim wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego, którzy opowiedzieli o planach i działaniach związanych z turystyką rowerową w swoim regionie.

W forum wzięli również udział uczestnicy wizyty studyjnej w ramach projektu „CBCykle: transgraniczne trasy rowerowe dla promocji i zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa, którzy przemierzyli na rowerach część szlaku Green Velo z Lidzbarka Warmińskiego do Stoczka Klasztornego.

BRAK KOMENTARZY