Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

0
503

Podczas minionego weekendu (02-04.09.2022r.) policjanci pracowali na miejscu 7 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 112 kolizji i ujawnili 40 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W sobotę w nocy (04.09.2022r.) policjanci z Bartoszyc interweniowali w związku ze zgłoszeniem o prawdopodobnie pijanym kierowcy jadącym w kierunku Bartoszyc od strony Lidzbarka Warmińskiego. Funkcjonariusze zauważyli opisanego w zgłoszeniu forda i zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej na ul. Warszawskiej. Siedzący za kierownicą 28 – latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.  Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Braniewo

Minione dni po raz kolejny udowodniły, że na naszych drogach wciąż są nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu, którzy nie liczą się z własnym i cudzym bezpieczeństwem.

W trakcie ostatniego weekendu policyjne patrole interweniowały m.in. wobec kierowców pod działaniem alkoholu, czy tych, którzy za tzw. „kółko” wsiedli pomimo cofniętych uprawnień. Wśród zatrzymanych kierujących znalazł się także nietrzeźwy rowerzysta, który włączył się do ruchu mając 2.5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (04.09.2022r.) policjanci drogówki pracowali na miejscu zdarzenia w okolicy miejscowości Szalmia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że jadąca toyotą kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzyła w przydrożne drzewo. Auto kobiety dachowało. Kierująca opuściła pojazd o własnych siłach, a następnie trafiła pod opiekę medyków.

Mrągowo

 Mrągowie na skrzyżowaniu ul. Wolności i ul. Młynowej, 74-letnia mieszkanka Mrągowa kierująca suzuki jadąc ul. Wolności w kierunku centrum Mrągowa wykonała nieprawidłowo manewr skrętu w lewo w ul. Młynową i nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącej 18-letniej mieszkance powiatu mrągowskiego kierującej pojazdem audi doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia 64-letnia pasażerka z pojazdu suzuki została przetransportowana do szpitala z podejrzeniem urazu nogi. Na szczęście jeszcze tego samego dnia opuściła szpital, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawczyni kolizji została ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Olsztyn

W sobotę (03.09.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli osobową hondę, której kierujący jechał z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 49-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy – mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

W niedzielę (04.09.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na al. Sikorskiego. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który przy osobowej maździe zastał małżeństwo. Początkowo 36-latka twierdziła, że to ona doprowadziła do kolizji. Jednak w trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą auta siedział jej 39-letni mąż. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły ponad 2 promile alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-latek jadąc al. Sikorskiego stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego, tym razem na ul. 11-go Listopada w Olsztynie. Policjanci zauważyli bmw, którego kierowca nie zastosował się do znaku B-2 „zakaz wjazdu” i jadąc pod prąd uderzył w barierki ochronne.

BRAK KOMENTARZY