Druga rekrutacja na Wydziale Teologii

0
365
Budynek Rektoratu UWM w Olsztynie
We wtorek 6 września na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ruszy drugi nabór.

Od 6 do 15 września zainteresowani podjęciem nauki na tym wydziale mogą zarejestrować się w systemie internetowej rekrutacji kandydatów

– Proponujemy dwa kierunki – teologię i nauki o rodzinie. W ramach teologii prowadzone są trzy specjalności: nauczanie religii, formacja kapłańska oraz teologia, czyli studia dla chcących intelektualnie pogłębić swoją wiarę bądź tych, którzy później będą mogli udzielać się w Kościele w formie katechistów. W tym roku uruchomiliśmy również studia dla mężczyzn, którzy podjęli formację na stałych diakonów – wylicza ks. dr hab. Karol Jasiński, prof. UWM.

Teologia to studia jednolite magisterskie. Kierunek nauki o rodzinie zapewnia studia dwustopniowe o specjalności mediacja rodzinna, coaching, tutoring rodzinny oraz diagnostyka konfliktów i reintegracja rodziny. – Studia te są cenne dla osób, które myślą o pracy w poradniach rodzinnych, punktach konsultacyjnych, jako asystent rodziny, które chcą wspierać rodziny i pomagać w sytuacjach kryzysowych – mówi ks. Jasiński.

Przypomina, że obecnie nie ma kryterium wiekowego, jeśli chodzi o podjęcie studiów przez osoby starsze. Jeśli podejmą studia, przysługuje im pełnia praw studenckich. Dodatkowa rekrutacja trwa do 15 września.

BRAK KOMENTARZY