Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Warmii i Mazurach

0
267

W świąteczny weekend policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 10 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 10 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 170 kolizji i 34 nietrzeźwych kierujących.

W poniedziałek (01.04.2024 r.) po godzinie 15:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Małdyty na ul. Zamkowej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący busem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie zjechał na chodnik, po którym szła 3-osobowa rodzina. Doszło do potrącenia, w wyniku którego 5-letnie dziecko wraz z rodzicami zostało przetransportowane do szpitala.

Kierowca busa na miejscu zdarzenia odmówił badania stanu trzeźwości. W związku z powyższym policjanci udali się z mężczyzną do pobliskiego szpitala celem pobrania próbki krwi do badań. Jak ustalili policjanci, sprawca zdarzenia posiada orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, rozpytali świadków oraz zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia okoliczności wypadku. Zabezpieczony został również pojazd biorący udział w zdarzeniu.

W poniedziałek (01.04.2024r.) wieczorem policjanci uzyskali informację, że zarówno matka jak i ojciec chłopca nie wymagają dalszej hospitalizacji. Obecnie pod opieką lekarza pozostaje 5-letni chłopiec.

27-letni kierowca fiata został zatrzymany. Odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.  Za samo złamanie zakazu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o tymczasowy areszt. W poniedziałek (01.04.2024 r.) po godzinie 15:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi W 650 z drogą powiatową w kierunku miejscowości Koźlak.

Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Mężczyzna został ujęty przez świadków zdarzenia. Okazało się, że 42–latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W ubiegłym roku w świąteczny weekend na drogach Warmii i Mazur policjanci odnotowali 8 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 11 zostało rannych. Byli też wzywani do 100 kolizji drogowych, a w trakcie przeprowadzonych kontroli ujawnili 43 nietrzeźwych kierujących.

BRAK KOMENTARZY