Początek procesu w sprawie adwokata od “trumny na kołach”

0
336

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Pawła K. oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego pod Barczewem.
Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 26 września 2021 r. około godz. 17.40 na drodze wojewódzkiej nr 595 w pobliżu miejscowości Stare Włóki w gminie Barczewo. Według ustaleń prokuratora, Paweł K., kierując wówczas samochodem marki mercedes-benz CLA, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mianowicie, oskarżony przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwny pas ruchu, czym doprowadził do nieumyślnego wypadku drogowego polegającego na zderzeniu mercedesa z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki Audi 80. W rezultacie kobieta kierująca audi oraz pasażerka audi poniosły śmierć na miejscu wypadku.

Proces w tej sprawie rozpoczął się 27 lutego 2023 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. – Paweł K. w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Oskarżony, odpowiadając na pytania Sądu, zaprzeczył zarzutowi prokuratora, że zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym miała poruszać się kobieta kierująca audi – informuje Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Proces Pawła K. został przerwany do 10 maja 2023 r. Wtedy sąd planuje rozpocząć przesłuchania świadków.

BRAK KOMENTARZY