Weekendowe podsumowanie ruchu drogowego

0
306

W miniony weekend (24-26.02.2023 r.) na drogach Warmii i Mazur policjanci odnotowali 4 wypadki, w których 1 osoba zginęła, a 3 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze byli wzywani do 123 kolizji drogowych i ujawnili 22 nietrzeźwych kierujących.

W piątek (24.02.2023 r.), około godz. 20:00 na drodze W511, na trasie Wojmiany – Sołtysowizna doszło do potrącenia rowerzysty przez ciężarówkę. Policjanci wstępnie ustalili, że cyklista w czasie, gdy był wyprzedzany przez auto, zatoczył się i zaczepił o naczepę TIR-a. Okazało się, że 65-letni rowerzysta był pijany, w jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. 65-latek z urazem ręki trafił do szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ciężarówkę i rower
na parkingu strzeżonym. Dochodzenie wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę (25.02.2023 r.) dwaj mieszkańcy powiatu braniewskiego przekonali się o tym, jak kosztowna może być jazda rowerem pod wpływem alkoholu. Pierwszy rowerzysta został zatrzymany w Pieniężnie. 62-latek włączył się do ruchu mając 1,3 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia w pobliżu miejscowości Wysoka Braniewska patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę na jadącego środkiem drogi rowerzystę. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany grzywną w postaci mandatu w wysokości 3000 złotych.

W niedzielę (26.02.2023 r.) natomiast oficer dyżurny KPP Braniewo został powiadomiony, że na drodze W507 na trasie Braniewo- Pieniężno porusza się pojazd, którego kierujący może być nietrzeźwy. Na trasę niezwłocznie skierowano patrol ruchu drogowego, który w pobliżu miejscowości Piotrowiec, gm. Pieniężno zatrzymał do kontroli wskazany pojazd. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało, że poruszał się pojazdem mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas weekendu lidzbarscy policjanci przeprowadzili 72 kontrole drogowe, których powodem była najczęściej nadmierna prędkość z jaką poruszali się kierowcy. 31 kierujących zostało ukaranych mandatami, natomiast 7 pouczono. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 72 kierujących, dzięki czemu wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę, zatrzymanego do kontroli drogowej w sobotę w Rogiedlach. 46-letni mieszkaniec Dobrego Miasta miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie i został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. W celu uniemożliwienia mężczyźnie dalszej jazdy jego rower został przekazany osobie wskazanej.

Także w sobotę około godziny 16:30 na ul. Krzywej w Lidzbarku Warmińskim doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 23-letni kierujący osobową skodą jadąc w kierunku ul. Lipowej nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnie.

Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci ukarali kierującego mandatem w wysokości 500 złotych za wykroczenie przeciwko przepisom o bezpieczeństwie i porządku ruchu na drogach publicznych. Drugą z odnotowanych kolizji była szkoda parkingowa, do której doszło w sobotę, w Ornecie.

BRAK KOMENTARZY