Początek procesu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo w Biskupcu

0
101

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Przemysława A. oskarżonego m. in. o zabójstwo partnera swojej matki oraz czynną napaść na policjanta.

Według ustaleń prokuratora Przemysław A. w dniu 4 sierpnia 2023 r. w jednym z domów w Biskupcu zaatakował nożem mężczyznę, który od dłuższego czasu był w związku z jego matką.

Oskarżony zadał pokrzywdzonemu wiele ciosów tym narzędziem, czym spowodował jego śmierć na miejscu zdarzenia. Przemysław A. po dokonaniu zabójstwa zabrał kluczyki do busa należącego do pokrzywdzonego mężczyzny, a następnie jeździł tym pojazdem po Biskupcu i okolicy.

W nocy z 4 na 5 sierpnia 2023 r. policjanci podjęli próbę zatrzymania oskarżonego poruszającego się pojazdem pokrzywdzonego po Biskupcu. Ten jednak, pomimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się.

Oskarżony zaczął uciekać ulicami miasta, stwarzając wielokrotnie zagrożenie dla zdrowia i życia policjantów uczestniczących w pościgu, a także doprowadził do kilku kolizji. Jednak ostatecznie został zatrzymany.

W związku z tym oprócz zarzutu zabójstwa prokurator oskarżył Przemysława A. także o dokonanie zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia, niewykonanie wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania pojazdu, czynną napaść na policjanta, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie substancji psychotropowych w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy.

– Proces Przemysława A. rozpoczął się w dniu 25 maja 2023 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. W takiej sytuacji Sąd odczytał wyjaśnienia Przemysława A. złożone w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony wyjaśniał wówczas m. in., że niczego nie pamięta z dnia, w którym doszło do zabójstwa partnera jego matki – informuje Adam Barczak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W pierwszym dniu procesu Sąd przesłuchał także 5 świadków, w tym dwie oskarżycielki posiłkowe.

Proces Przemysława A. będzie kontynuowany 14 czerwca 2023 r. Na tym terminie planowane są przesłuchania kolejnych świadków.

Przemysławowi A. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ