Początek procesu mężczyzny oskarżonego o zabójstwo w Biskupcu

0
224

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Przemysława A. oskarżonego m. in. o zabójstwo partnera swojej matki oraz czynną napaść na policjanta.

Według ustaleń prokuratora Przemysław A. w dniu 4 sierpnia 2023 r. w jednym z domów w Biskupcu zaatakował nożem mężczyznę, który od dłuższego czasu był w związku z jego matką.

Oskarżony zadał pokrzywdzonemu wiele ciosów tym narzędziem, czym spowodował jego śmierć na miejscu zdarzenia. Przemysław A. po dokonaniu zabójstwa zabrał kluczyki do busa należącego do pokrzywdzonego mężczyzny, a następnie jeździł tym pojazdem po Biskupcu i okolicy.

W nocy z 4 na 5 sierpnia 2023 r. policjanci podjęli próbę zatrzymania oskarżonego poruszającego się pojazdem pokrzywdzonego po Biskupcu. Ten jednak, pomimo użycia przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się.

Oskarżony zaczął uciekać ulicami miasta, stwarzając wielokrotnie zagrożenie dla zdrowia i życia policjantów uczestniczących w pościgu, a także doprowadził do kilku kolizji. Jednak ostatecznie został zatrzymany.

W związku z tym oprócz zarzutu zabójstwa prokurator oskarżył Przemysława A. także o dokonanie zaboru pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia, niewykonanie wydanego przez policjantów polecenia zatrzymania pojazdu, czynną napaść na policjanta, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie substancji psychotropowych w postaci tabletek ekstazy i amfetaminy.

– Proces Przemysława A. rozpoczął się w dniu 25 maja 2023 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. W takiej sytuacji Sąd odczytał wyjaśnienia Przemysława A. złożone w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony wyjaśniał wówczas m. in., że niczego nie pamięta z dnia, w którym doszło do zabójstwa partnera jego matki – informuje Adam Barczak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W pierwszym dniu procesu Sąd przesłuchał także 5 świadków, w tym dwie oskarżycielki posiłkowe.

Proces Przemysława A. będzie kontynuowany 14 czerwca 2023 r. Na tym terminie planowane są przesłuchania kolejnych świadków.

Przemysławowi A. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności

BRAK KOMENTARZY