Po zderzeniu osobówki z busem 5 osób trafiło do szpitala

0
273

Mgła znacznie utrudniała widzialność, a do tego prędkość, z którą jechał kierowca audi uniemożliwiła mu bezpieczne hamowanie przed stojącymi na drodze autami. 

Na trasie Bartoszyce – Kętrzyn doszło do wypadku drogowego, po którym aż 5 osób trafiło do szpitali. Zderzyło się tam audi z busem.

Kierowca audi, 34-latek z Mrągowa w ostatniej chwili zauważył rząd stojących na drodze aut, wśród których pierwsze oczekiwało na możliwość skrętu w lewo. Mężczyzna chcąc uniknąć najechania na auta, zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo, z prawidłowo jadącym busem kierowanym przez 46 – latka z Białegostoku – informuje biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. 

Do zdarzenia doszło w trudnych warunkach atmosferycznych. Mgła znacznie utrudniała widzialność, nawierzchnia była śliska, jednak prawdopodobnie to prędkość niedostosowana do panujących warunków była główną przyczyną tego wypadku drogowego. Kierowca audi był trzeźwy i jechał sam. Kierowca busa również był trzeźwy, jednak przewoził 3 pasażerów.

Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitali w Kętrzynie i Bartoszycach. Kierowca audi, ma poważne obrażenia, nadal trwa diagnostyka jednego z pasażerów busa, pozostałym mężczyznom nic poważnego się nie stało.
Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków i zabezpieczyli oba auta
na parkingu strzeżonym. Dochodzenie pomoże w ustaleniu dokładnych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

BRAK KOMENTARZY