Plebiscyt Belfer Roku UWM rozstrzygnięty

0
345
Poznaliśmy wyniki konkursu na najpopularniejszego nauczyciela akademickiego UWM. Tytuł trafił do dr inż. Sary Dzik z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt.

Tytuł Belfra UWM przyznawany jest od 2004 roku. To wyróżnienie, dzięki któremu studenci doceniają najbardziej lubianych wykładowców Uniwersytetu.

Jak podkreślał podczas 17. gali podsumowującej plebiscyt rektor UWM, nauczyciel akademicki i belfer nie są w pełni synonimicznymi określeniami. Zdaniem rektora belfrowie widzą w swoich studentach partnerów i mają świadomość, że powierzyli oni im na te kilka lat swój los. – Najlepszym belfrem będzie ten, w moim odczuciu, kto sprawi, że będziecie czuli się spełnieni w tym, do czego dążycie – mówił, zwracając się do studentów, prof. Jerzy Przyborowski.

To właśnie z rąk rektora nagrodę odebrała zdobywczyni tytułu Belfer UWM 2022, dr inż. Sara Dzik.

Wyraźnie wrzuszona zwyciężczyni wiele razy podkreślała wdzięczność wobec wszystkich osób, które zaangażowały się w kampanię wspierającą ją w plebiscycie. Jak przyznała, swój udział w jej sukcesie mieli nie tylko pracownicy i studenci Wydziału Bioinżynierii Zwierząt, ale także absolwenci, którzy nadal bardzo utożsamiają się z wydziałem.

– To dla was, studentów naszego wydziału, chcę być coraz lepszym wykładowcą, to z myślą o was staram się współtworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko akademickie – zaznaczyła dr inż. Sara Dzik, która nie tylko pracuje w Katedrze Higieny Zwierząt i Środowiska, ale działa także w zespole promocyjnym swojego wydziału i jest członkinią uczelnianej Komisji ds. Równości Szans.

ŹRÓDŁO: UWM

BRAK KOMENTARZY