Pierwszy przejazd nową linią tramwajową

0
386

Władze Olsztyna zapraszają na pierwszy przejazd nową linią tramwajową. Oficjalne otwarcie odbędzie się w ostatnią sobotę tego roku (30.12.)

Pierwsze dwa tramwaje linii numer 4 wyruszą z pętli w Pieczewie, na ul. Wilczyńskiego i pojadą do krańcówki na węźle przesiadkowym przy dworcu PKP, a następie wrócą na pętlę. Zanim składy wyjadą w pierwszą oficjalną podróż na mieszkańców czekać będą atrakcje.

– Zapraszam na godzinę 10:30 na pętlę w Pieczewie – mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – oczekiwanie na tramwaje umilą nam animatorki, które przyotują konkursy z drobnymi nagrodami. O oprawę muzyczną naszego wydareznia zadbają podopieczni Pałacu Młodzieży.

Składy wyruszą jeden za drugim o godzinie 11:15. W każdym tramwaju będzie można posłuchać o historii Olsztyna i komunikacji szynowej w naszym mieście. Opowiadać o tym będą: Marcin Bobiński, autor bloga olsztynskietramwaje.pl oraz olsztyński przewodnik – Marian Jurak.

Na miejscu będzie można otrzymać też broszurę prezentującą nowy układ komunikacyjny. Przypomnijmy: w ostatni weekend miesiąca będzie już można korzystać z linii tramwajowej numer 4 (Pieczewo – Węzeł Przesiadkowy przy Dworcu PKP), a od 1 stycznia na ulice Olsztyna wyruszy także tramwaj numer 5 (Pieczewo – Wysoka Brama).

BRAK KOMENTARZY