Olsztyńskie zespoły zagrały “w kratkę” podczas weekendu

0
812
zdjęcie archiwalne

W ten weekend wiele olsztyńskich zespołów rywalizowało w swoich ligach. Wyniki były bardzo różne.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł Indykpol AZS Olsztyn. Akademicy z Olsztyna wygrali we własnej hali z MKS-em Będzin 3:0. Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się w samych końcówkach, a w trzeciej partii dzielił i rządził na parkiecie już tylko AZS. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Jan Hadrava.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice Stomilu Olsztyn. Piłkarze z Olsztyna przystąpili do meczu przeciwko Puszczy Niepołomice już z nowym trenerem, Piotrem Zajączkowskim. Olsztynianie jednak bardzo słabo weszli w to spotkanie i po 20 minutach przegrywali 0:2. Następnie wzięli się do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą gola kontaktowego strzelił Rafał Śledź, a w samej końcówce meczu do wyrównania doprowadził Wołodymyr Tańczyk. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Swoje spotkanie zremisowali również, w regulaminowym czasie gry, szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn. Po 60 minutach meczu na tablicy widniał rezultat 23:23 i o wyniku meczu z Sokołem Kościerzyna zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali szczypiorniści z Kościerzyny.

Kolejny mecz w tym sezonie przegrały także koszykarki KKS-u Olsztyn, a także siatkarki Chemika Olsztyn. Natomiast ważne zwycięstwo odniosła drużyna KKP Stomilanki Olsztyn. Piłkarki z Olsztyna pokonały 3:2 drużynę KKP Bydgoszcz i zostały liderem pierwszoligowej tabeli.