Od gotyku do przyszłości – Szlak Zamków Gotyckich

0
359

Dzięki technologii velomapa.pl prezentowane są rekomendacje dotyczące tras z opcją pobrania pliku gpx.

Cyfrowe inspiracje i propozycje rozpoczynają się przy zamkach na Warmii i Mazurach w: Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Ostródzie, Nidzicy, Działdowie, Rynie, Giżycku i Kętrzynie. Na Pomorzu w: Malborku, Sztumie, Gniewie, Kwidzynie. W województwie kujawsko-pomorskim w Nowem.

Dostępny pod adresem https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich cyfrowy Szlak Zamków Gotyckich to aplikacja webowa ukierunkowana na różne grupy odbiorców: osoby spędzające czas aktywnie w przestrzeni wyżej wspomnianych miast, rodziny z dziećmi, seniorzy jak również osoby z niepełnosprawnością ruchową. Aplikacja umożliwia również kreowanie cyfrowej informacji turystycznej i jej publiczną prezentację z poziomu punktów informacji turystycznej w przestrzeni szlaku, w formie emaliowanych tabliczek z kodami QR zlokalizowanymi w miejscach o dużym przepływie turystów, ilustrowane plakaty z kodem QR, które również odsyłają do zawartości cyfrowych map.

Aplikacja wykorzystuje potencjał społeczności rowerzystów velomapa.pl , której zaprezentowano już ciekawą ofertę miast Szlaku Zamków Gotyckich. Zadbano również o możliwość współdzielenia widoku mapy ze szlakami i interaktywnymi punktami zawierającymi prezentacje obiektów.

Informacje zawarte w cyfrowych szlakach prezentują istotne z punktu widzenia turysty informacje, pozwalają kreować wizerunek miast i rozwijać informacje o najbliższej okolicy zapraszając do danego regionu. W przyszłości informacje na mapie mogą zostać rozwinięte o nowe pomysły i kreacje.

W aplikacji stworzono kilka ciekawych funkcjonalności. Jedną z nich jest tag/cyfrowa usługa “Bezpiecznie na szlaku” pozwalająca na wprowadzanie w serwisie mapowym punktów POI z ważnymi komunikatami dla uczestników szlaku.

Tag Szlak dla rodzin z dziećmi wskazuje rekomendowane ścieżki rowerowe w mieście i w najbliższej okolicy zamku, którymi w sposób bezpieczny mogą przemieszczać się rodziny z dziećmi. Jest to idealna okazja do poznawania nie tylko warowni ale oferty kulturalnej, przyrodniczej czy gastronomicznej w okolicy.

Projekt zakłada połączenie ważnych informacji dotyczących przestrzeni zamków krzyżackich, zamkowych miast i okolicy posiadającej interesujące walory przyrodnicze co pozwoli skierować zainteresowanie turystów na dodatkowe propozycje i może wpłynąć na wydłużenie pobytu na Szlaku Zamków Gotyckich. 

Responsywna aplikacja dostępna jest na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych.

Może być wykorzystywana na etapie planowania miejsca wyjazdu lub w czasie pobytu we wspomnianych lokalizacjach na Szlaku Zamków Gotyckich. To również cyfrowe źródłowe aktualnej informacji turystycznej dla lokalnych ambasadorów i przedstawicieli branży turystycznej w danym mieście.

Atrakcyjna oprawa wizualna w postaci galerii zdjęć wizerunkowych, treści historyczne, które wyświetlane są bezpośrednio na interaktywnej mapie w postaci interaktywnych punktów, piękne ilustracje obiektów, ciekawe informacje i ważne komunikaty ze szlaku tworzą ciekawy, „żyjący”,  cyfrowy przewodnik dla Szlaku Zamków Gotyckich.

Linki do poszczególnych propozycji wycieczek dla miast Szlaku Zamków Gotyckich:

1. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/dzialdowo  DZIAŁDOWO Zamek w Działdowie i okolice
2. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/gizycko GIZYCKO Zamek w Giżycku i okolice
3. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/ketrzyn KĘTRZYN Zamek w Kętrzynie i okolice
4. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/lidzbark-warminski LIDZBARK WARMIŃSKI Zamek w Lidzbarku Warmińskim i okolice
5. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/nidzica NIDZICA Zamek w Nidzicy i okolice
6. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/olsztyn OLSZTYN Zamek w Olsztynie i okolice
7. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/ostroda OSTRÓDA Zamek w Ostródzie – pętla Szlaku Kanału Elbląskiego
8. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/ryn RYN Zamek Ryn i okolice
9. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/bytow BYTÓW Zamek w Bytowie i okolice
10. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/czluchow CZŁUCHÓW Zamek w Człuchowie i okolice
11. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/gniew GNIEW Zamek w Gniewie – pętla Wiślanej Trasy Rowerowej
12. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/kwidzyn KWIDZYN Zamek w Kwidzynie i okolice – pętla Wiślanej Trasy Rowerowej
13. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/lebork LĘBORK Zamek w Lęborku i okolice
14. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/malbork MALBORK Zamek w Malborku i okolice
15. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/sztum SZTUM Zamek w Sztumie i okolice
16. https://velomapa.pl/szlak-zamkow-gotyckich/nowe NOWE Zamek Nowe i okolice

BRAK KOMENTARZY